Gimtadienis

DIENA, KAI VISŲ ŠYPSENOS BUVO SKIRTOS SAVAJAI MOKYKLAI

Tądien Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje iš pat ryto tvyrojo nekasdieniška šventės laukimo nuotaika: mokyklos gimtadienis! Tradiciškai jis švenčiamas gruodį, nes būtent 1944 m. gruodžio 9 d. įvyko pirmasis ką tik įkurtos Varnių gimnazijos pedagogų posėdis. Šiemet garbė ir pareiga visus suburti į šią nepaprastą popietę buvo patikėta aštuntokams, vadovaujamiems auklėtojos Astos Kačinauskienės.

,, Žiūriu Ragainėje į baltą debesį,/ Link Varnių plaukiantį, – / Ir man ramu./

Ten broliai susirinkę stebisi/ Prastųjų žodžių nepaprastumu,” – šiais poeto žodžiais renginio organizatoriai aštuntokai pradėjo gimnazijos šventę, primindami ir garbingą Varnių, miesto, kuriame gimė  ir  pirmosios LDK  lietuviškos knygos, ir pirmoji Žemaitijoje ,,mokslinyčėlė”, praeitį, ir mūsų gimnazijos priešistorę. Ekrane slenkant vaizdams iš jau istorija tapusios mokyklos praeities, vedėjai, vienas už kitą šaunesni, papasakojo  apie senąją, beveik prieš 550 metų įsteigtą mokyklėlę, apie nelengvą parapinės mokyklos dalią rusų caro laikais, apie Nepriklausomybės laikų mokytojus, gimnazijos kūrimąsi pokariu, visus gimnazijai vadovavusius direktorius. Puikūs buvo visi lektoriai: Aistė, Gediminas, Aurelija, Kipras, Justė, Goda, Ignas, Justas, Karolina, Danielius, Mantas, Mintarė, Vaidilė, Diana, Edvinas. Ypač atidžiai visi klausėsi dabartinės direktorės Irenos Peleckienės prisiminimų ir linkėjimų.

O kokių puikių dovanų gimnazija sulaukė gimtadienio proga! Pradėjo šauniu šokiu pirmokėliai, o toliau pasipylė įspūdingi kitų klasių pasirodymai: dainos, žaidimai, gitarų muzika. Ypač išradingi buvo 1gb klasės mokiniai, sukūrę šmaikštų, linksmą filmuką iš mokyklos gyvenimo, ne kartą ėjo į sceną kūrybingi aštuntokai, klausytojus savo daina sužavėjo pavyzdingieji, anot vedėjų, ketvirtokai gimnazistai. O bendra visų dovana – iš visų jaunų širdžių sugiedotas gimnazijos himnas: ,, Į kelią daug kartų išeis/ Su išminties šviesa./ Tu gėrį, grožį žemėj skleisk, / Būk amžinai jauna!” Tikrai pavyko aštuntokams, padedamiems visų kitų klasių, sukurti šventę!

Toks buvo vienas iš tradicinių Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos renginių – suburiantis visus draugėn, leidžiantis pasijusti vienos draugiškos šeimos nariais.

gim-054

gim-105

Vlada Vengrienė

Nuotraukose – šventės akimirkos.

Vardas
El. pašto adresas