Atkurtos Lietuvos 100 – metis Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje

Vasario 16-oji – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.

Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija šią dieną pasitiko netradicinėmis veiklomis. Rytą visi susirinkome į gimnazijos aktų salę. Mokyklos direktorė tarė sveikinimo žodį, sugiedojome Tautišką giesmę ir pasklidome po įvairias veiklas.

Švęsdami Atkurtos Lietuvos 100-metį priešmokyklinių ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo netradicinėse veiklose: skaitė legendas apie Lietuvos piliakalnius, kūrė sveikinimus Lietuvai, mokyklos stadione iš sniego pylė piliakalnį. Atlikę tokį sunkų darbą linksmai šėlo sniege. O nuovargį ir alkį malšino darbščiųjų mamyčių pagamintais cepelinais.

Vyresniųjų klasių mokiniai dirbdami grupėse rašė laišką užsienio lietuvių bendruomenėms, kūrė koliažą „Lietuvos nepriklausomybės 100-metis“, analizavo mokyklos istoriją 1918-2018 m., gamino dėlionę „Lietuva“, žaidė socialinius žaidimus „Emigrantai grįžta“. Kartu su tėvais diskutavo demokratijos temomis. Grupė mokinių gamino trispalves ir sveikino Varnių gyventojus atkurtos Lietuvos nepriklausomybės proga. Programuotojai  naudodami mikrokompiuterius sukūrė skaitmeninį sveikinimą Lietuvai.

Mokiniai buvo patenkinti  švęsdami atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 100-metį  kartu su savo draugais, tėvais ir gimnazijos bendruomene.

Su Gimtadieniu, Lietuva!

28081480_2072117512813348_586990180_o