Istorijos pamoka kitaip

Vasario 14 dieną VMVG septintos klasės mokiniai istorijos pamoką praleido trečiame mokyklos aukšte pristatytoje Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų parodoje. Mokiniai domėjosi dvidešimties signatarų biografijomis. Radome keletą įdomių faktų, tarp jų ir tai, kad pagal socialinę kilmę signatarus galima suskirstyti taip: 16 ūkininkų vaikų ir 4 bajorų vaikai, vieno iš jų tėvai neturėjo žemės. Bajoriškos kilmės buvę Donatas Malinauskas, Stanislavas Narutavičius, Jonas Smilgevičius ir Mykolas Biržiška. Iki karo pradžios mirė penki Akto signatarai: Stanislovas Narutavičius, Jokūbas Šernas, Alfonsas Petrulis, Saliamonas Banaitis ir Jonas Basanavičius.

Taigi iš arčiau patirynėję kiekvieno iš signatarų biografijas ir sužinoję daug naujų faktų apie kiekvieną iš jų mokiniai pamoką užbaigė fotografija su Lietuvos trispalvėmis.

IMG_20180214_101934