Jaunojo tyrėjo diena

Šį ketvirtadienį (gegužės 9 d.) Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje vyko Jaunojo tyrėjo diena. Šią dieną visiems gimnazijos moksleiviams buvo puiki proga iš arčiau susipažinti su įvairiais gamtos mokslų eksperimentais ir patiems atlikti tiriamuosius darbus. Visas veiklas vykdė I, II ir III klasių gimnazistai. Veiklos buvo suskirstytos pagal mokinių amžiaus grupes.

Priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai atliko eksperimentus su pienu bei mėlynuoju kopūstu, gamino lavos lempą, lėktuvėlius, šaudė iš šaudyklės. Pradinių klasių mokiniams daug emocijų sukėlė vulkano gamyba, sukibusios stiklinės ar neišsipilantis vanduo.

5-8 klasių mokiniai tyrė maisto produktų rūgštingumą, darė spalvų chromatografiją, gamino baterijas, atliko vandens kokybės tyrimus. Taip pat mokiniai iš atliekų gamino ekologiško ir užteršto miestų maketus, statė makaronų tiltus.

Mokiniai dieną užbaigė pilni įspūdžių, gerai nusiteikę. Ši diena buvo galimybė pajusti mokslinio darbo žavesį, gal net pagalvoti apie gamtos mokslų mokslininko profesiją.

20190509_082310

20190509_082630