Jaunieji gamtininkai

Danguje nušvitusi saulė Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos penktokus „Gamtos tyrėjus“ pakvietė į pavasario užsiėmimą. Kovo 10-oji – 40-ies paukščių diena, tai šios dienos užsiėmimas buvo skirtas platesniam susipažinimui su Varnių regioniniame parke gyvenančiais paukščiais. Jaunieji gamtininkai prisiminė, kad VRP gyvena 182 paukščių rūšys, iš kurių net 49 įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Joje ir Parko simbolis – didysis baublys, įvairiose Lietuvos vietose vadinamas vis kitaip – rėkliu, buku, kaukučiu, bubliu, ūpu, dūku. Jo duslų bubenimą mokiniai prisiminė girdėję vasarą vaikščiodami Lūksto ežero pakrantėmis. Grįžtantys paukščiai ieško naujų namų, tad nieko nelaukę gamtos bičiuliai kartu su vadovėmis Virginija ir Edita, aptarę kaip pagaminti tinkamą inkilą, kibo į darbą – patys meistravo namelį paukščiams. Po to laukė įdomiausioji užsiėmimo dalis. Susiradę kelionines lazdas išskubėjo į žygį. Keliaudami stebėjo bundančią gamtą, bandė išgirsti pirmųjų paukštelių balsus, džiaugėsi pamatę išsprogusią karklo šakelę. Taip pat turėjo užduotį: pastebėti ir nuotraukoje užfiksuoti gražiausią pavasario kadrą. Vakarėjantis dangus, besileidžianti saulė, kaip niekad patvinusios Debesnų pelkės – dažniausiai matėsi penktokų nuotraukose. Grįžtant išbandė paskutinio ledo tvirtumą. Pasirodė, kad ledas nebestiprus ir lipti nebesaugu, galima juo pasidžiaugti tik ant negilios balutės. Tai suteikė vaikams daug gerų emocijų, naujų žinių, puikių įspūdžių.