VEIKLA

 

Nacionalinis konkursas  „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras bendradarbiaudamas su Aleksandro Stulginskio universitetu organizuoja jau tradicija tapusį nacionalinį, visos Lietuvos mokyklas vienijantį konkursą „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“.  Konkurso vienas iš etapų lapkričio 16 d. vyko Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje. I-oje konkurso atrankoje dalyvavo aštuonios Žemaitijos regiono mokyklos su mokinių komandomis.Gaila, bet mūsų mokyklos komanda liko ketvirta ir į pusfinalį nepateko. Sveikiname:Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos,Šilalės r. Upynos Stasio Girėno mokyklos komandas, patekusias į nacionalinio konkurso pusfinalį.

15027437_381086315558614_8392767688491562373_n

15110984_381084902225422_4070531135563871520_o

POEZIJOS SKLIDINA DIENA MAIRONIO NAMUOSE

Minėdamas didžiojo mūsų  tautos dainiaus gimtadienį, Kauno Maironio literatūros muziejus kiekvieną rudenį sukviečia moksleivius iš visos Lietuvos į respublikinį dailiojo skaitymo konkursą. Nuolatiniai šių konkursų dalyviai – ir Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos moksleiviai. Šiemet jų buvo net keturi: šeštokė Ilzė Janulevičiūtė, kurią konkursui rengė mokytoja R. Baginskienė, ir net trys mokytojos A. Vasiliauskienės globotiniai –  antros klasės gimnazistai Urtė Šedvilaitė, Vanesa Petraitytė ir Modestas Basys. Juos lydėjo ne tik rengusios mokytojos, bet ir nemažas palaikančiųjų būrelis: gimnazijos maironiečių globėja R. Poškutė, dar keletas literatūros  mylėtojų.

Skaitovai turėjo pristatyti du kūrinius, pirmąjį – iš šių metų jubiliatų kūrybos , antrąjį – laisvai pasirinktą. Konkursas vyko dviejose erdvėse: 1 – 8 klasių moksleiviai, kurių ir buvo daugiau, apie 70, įsikūrė vienoje iš didžiųjų muziejaus erdvių,  o vyresnieji ( jų buvo 58) – jaukioje, skliautuotoje pirmojo aukšto patalpoje, už kurios langų, Maironio namų kieme, burkavo balandžiai. Iš visų Lietuvos kraštų atvyko skaitovai, bet daugiausia iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Radviliškio, Jonavos. Visus nuoširdžiai sveikino muziejaus direktorė rašytoja A. Ruseckaitė. Dažniausiai skambėjo V. Mačernio, E. Mezginaitės, B. Sruogos, M. Martinaičio, J. Apučio kūriniai ar jų ištraukos, įdomūs, originalūs buvo laisvieji tekstai, neretai – savos kūrybos. Ne bet kokios buvo ir vertinimo komisijos: režisierius G. Padegimas, aktoriai V. Kochanskytė, H. Savickas, D. Škeliovaitė ir kt. Šauniai pasirodė ir visi varniškiai, o Urtė ir Ilzė tapo I turo laureatėmis ir dalyvaus II konkurso ture.

Svetingi savo svečiams buvo muziejaus šeimininkai: trečiajame aukšte –   didelė, įdomi ekspozicija, skirta ir Maironiui, ir rašytojams – šių metų jubiliatams, buvo galima pasivaišinti arbata, maloniai pabendrauti. Nepastebimai prabėgo ta trumpa rudens diena po didžiojo poeto namų skliautais – tai buvo tikra poezijos šventė.

Nuotraukose: ant Maironio namų laiptų Ilzė Janulevičiūtė; aktorė D. Škeliovaitė įteikė Urtei Šedvilaitei laureatės diplomą; režisierius G. Padegimas aptaria konkursą; deklamuoja Vanesa Petraitytė; mokytoja Rasa su palaikymo komanda; Ilzei niekas nebaisu, kai šalia – mama; aktorius H. Savickas.

Vlada Vengrienė

 

 

Atvirų durų diena

Spalio 20 d. pirmą kartą visoje Lietuvoje vyko Vokiečių kalbos diena ,,Ö kaip vokiškai?”. Prie iniciatyvos taip pat prisijungė daug lietuviškų institucijų ir įstaigų, tarp jų ir Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija. Šią diena organizuoti gali visi, kam vokiečių kalba atrodo svarbi. Nuo pat ryto, mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbą, klausinėjo mokytojų, kitų mokinių su šia kalba susijusių įvairių klausimų, per pertraukas buvo grojamos vokiškos dainos, rengiami žaidimai, per kuriuos galėjai laimėti saldžių prizų. Tikimės, kad Vokiečių kalbos dienos taps tradiciniu kasmetiniu renginiu, per kurį visa Lietuva prabils vokiškai!

 

 

 

ŽEMAITIJOS 8 RINKTINĖS JAUNIEJI ŠAULIAI RINKOSI VARNIUOSE

Spalio 14-15 d. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos jaunųjų šaulių būrys organizavo renginį su nakvyne, kurio metu vyko naktinės orientacinės pratybos, futbolo, tinklinio, šaudymo varžybos ir kita šauliška veikla. Renginyje dalyvavo Žemaitijos šaulių 8 rinktinės (Mažeikių 1-ą kuopą atstovavo) Mažeikių Gabijos, Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos, Mažeikių Sodų pagrindinės, Viekšnių gimnazijos būriai, Varnių šaulių 4-oji kuopą – Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos jaunųjų šaulių būrys, Telšių šaulių 5-oji kuopa – Atžalyno progimnazijos jaunieji šauliai ir Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos jaunieji šauliai, Alsėdžių šaulių 6-oji kuopos – Alsėdžių gimnazijos jaunieji šauliai, bei LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinės (Tauragės apskr.) Laukuvos Vyčio Kryžiaus kavalieriaus Antano Strauko šaulių 7-oji kuopa atstovaujama Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos jaunųjų šaulių. Iš viso renginyje dalyvavo 118 jaunųjų šaulių iš 10 būrių.

Psichikos sveikatos dienos paminėjimas

                      Spalio 10-oji – pasaulinė psichikos sveikatos diena, todėl gimnazijos psichologė Renata Kalnikaitė suorganizavo renginį šiai dienai paminėti.

Taigi pirmadienį po trijų pamokų mokyklos bendruomenė rinkosi į aktų salę. Ten  kiekvienas atėjęs su savo problema buvo nukreiptas į registratūrą, kur gavo siuntimą pas kurį nors „sielos gydytoją“: mokytoją, trenerį, bendrosios praktikos gydytoją, psichologą, socialinį pedagogą ar kunigą. Susitikę su vienu iš šių ekspertų mokiniai ir mokytojai bandė kartu spręsti iškilusias problemas: gydė tikras žaizdas užklijuodami pleistrą ir emocines  – išklausydami bei patardami. Po trumpo pokalbio su ekspertu „klientai“ iš savo sielos gydytojo gavo dovanėlę – informacinį skirtuką. Tuo pačiu metu ar po konsultacijų klientai galėjo papuošti plakatą stendui tema „ieškoti pagalbos nebaisu ir nesunku“.

Smagu, kad dalyvavo apie 40 gimnazijos bendruomenės narių, ketvirtokai gimnazistai turėjo galimybę išbandyti save tam tikroje profesijoje, o plakatas buvo išpieštas gražiomis gėlėmis ir ornamentais. Šiuo renginiu norėta parodyti, kad siekti pagalbos esant problemai nesunku ir nebaisu, kad tai gali kiekvienas ir neturėtų to gėdytis.

 

Psichologo asistentė

Renata Kalnikaitė


 

Kiekviena netradicinėje aplinkoje išgyventa  pamoka mokinukui, o ypač pirmokui,  yra atradimas. O, kai tomis atradimo  paslaptimis dalijasi tikras  profesionalas,  tai – dvigubas pažinimo džiaugsmas. Tokią pamoką šiandien gavo Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos pirmokai, kurie kartu su mokytoja Vaida lankėsi Žemaičių muziejaus  „Alka“ filiale Varniuose. Čia edukatorius Vygantas Paulauskas su pagalbininke vyr. muziejininke Alma Būdvytiene dalijosi stiklo paslaptimis. Vaikai pamatė, kaip stiklo šukės gali virsti obuoliu, pomidoru, kriauše, vynuoge…Pirmokai su nekantrumu laukia savo rankomis padarytų  darbelių, kurie liko muziejuje tam, kad stiklo kepimo krosnyje įgautų tikrąją formą.

 

 

 

 

 

Gražaus, saulėto rugsėjo takais   visi Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos pradinukai, kartu su savo mokytojomis vėl traukė miestelio gatvėmis į senąsias žydų kapines. Ši išvyka – jau daug metų gyvuojanti tradicija. Mažieji valančiukai taip susipažįsta su miestelio istorija, po truputį ir patys rašo jos tęsinį.

 

 


 

Rugsėjo 12 d. tradiciškai jau trečius metus gimnazijos abiturientai vyko į Šiluvą į Švč. M. Marijos gimimo atlaidus.

Dalyvavome šv. Mišiose, meldėmės Apsireiškimo koplyčioje.

Dėkojame mus lydėjusiam klebonui Domui Gatautui.

 

 

 


 

 

Mūsų gimnazijos mokiniai Kleopas Antanas Ivinskis (8 a ), Vanesa Petraitytė ir Urtė Šedvilaitė(2gb) šį savaitgalį (rugsėjo 3 d.) dalyvavo LITEXPO, Vilniuje tarptautinėje vietos bendruomenių mugėje, kurios metu įsijungė į visų Lietuvos rajonų bei didžiųjų miestų bendruomenių verslumo pristatymą. Mokiniai šioje mugėje gilino verslumo įgūdžius iš šių ugdomųjų integruotų dalykų: ekonomikos ir verslumo, technologijų. Rinkoje sėkmingai pristatė savo veiklą ir gimnazijoje gaminamą „Kiaulpienių medų“ bei tėvų ūkio ekologinę produkciją.
Esame dėkingi už bendradarbiavimą Telšių r. bendruomenių asociacijos pirmininkei Vitai Kazlauskienei bei gimnazijos mokytojoms Irenai Kačinauskaitei ir Astai Kačinauskienei, kad skatina kūrybiškumą, praktinę veiklą bendrojo ugdymo sistemoje.